PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» CC- OFERT
Wed Nov 07, 2018 4:43 pm nga 504boyz

» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 2,5 milionė PC tė infektuara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
504boyz
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 495
Vendi : john-f-kennedy
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: 2,5 milionė PC tė infektuara   Sat Feb 14, 2009 11:57 pm

Sipas F-Secure, mėse 2,5 milionė PC me sistemin operativ (SO) Windows, janė tė infektuara nga Conficker - worm (krimb). Ky ėshtė nė gjendje tė bėjė rimbushjen e kodit, kėshtu qė ėshtė mundėsia e krijimit tė njė
botnet-i
(rrjeti). Prej cilit domen ky krimb e bėnė rimbushjen e kodit; sipas
F-Secure kjo bėhet nėpėrmjet njė algoritmi tė komplikuar. Nė kėtė
mėnyrė ai regjeneron domene tė reja, kėshtu qė bllokimi i tij pėr
momentin gati ėshtė i pamundur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
2,5 milionė PC tė infektuara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Bised e Lire-
Kėrce tek: