PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» CC- OFERT
Wed Nov 07, 2018 4:43 pm nga 504boyz

» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 Historia e Unikkatilit qfare mendoni pozitiv a negativ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Reper_Horror
VIP
VIP


Numri i postimeve : 31
Registration date : 07/11/2008

MesazhTitulli: Historia e Unikkatilit qfare mendoni pozitiv a negativ?   Sat Nov 08, 2008 1:07 am

Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. unikatil eshte nje reper kosovar por qe jeton ne USA atje shkruan dhe inqizon kenge shum te pelqyera dhe te kerkuar nga rinia kosovare.
Mirpo edhe pse ai esht afirmuar von duhet te cekim qe Viktori ka filluar te mirret me rep qe ne mosh shum te hershme.
Me 1992 Unikatil incizoi kenget e tij te para profesionale me titull "zingjiret qe s'kputen".
Pas disa vitesh saktesisht me 1995 Viktori perjetoi nje tragjedi shoku i tij i ngusht dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq per kete ndodhi ai shkroi kengen "shpirti n'paqe si kujtim per Drenin.
Ne kohen kur per nje fjal kunder Serbis paguje shtrenjet Unikatil shkroi kengen e cila permendeshin emra te policeve serb si ajo "vdekje serbis'' e megjithat radio selavia ne prishtin frigoheshin t'i emitonin te gjita kenget e Unikatilit ne ate kohe u emitua vetem kenga ''Shpirti n'paqe''.
Muzika qe bente unikatil ishte hip-hop te cilin pa frik paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe keto ishin arsyet e tij ne ate kohe. a asht e vertet a jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Historia e Unikkatilit qfare mendoni pozitiv a negativ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Bised e Lire-
Kėrce tek: