PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» CC- OFERT
Wed Nov 07, 2018 4:43 pm nga 504boyz

» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 Dashuria ??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 28
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 5:07 pm

E kam vrejt qe shumica e anetarve te ketij forumit jan meshkuj dhe ndoshta nuk e preferojn me bisedu per tema sensible jashta gjerave per pc, newiest softwares etj., por prap dua t“ju pyes se qka mendoni per dashuri per te cilen te gjith enderrojm, flasim dhe ndoshta praktikojm njelloj ne qfare aspekt do qoft..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ConDoR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 220
Age : 29
Vendi : ne Republiken e Kosoves
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 6:00 pm

Anetare e nderuar me gjithe respektin qe kemi per gjinine e bukur ne nuk mbajme faj(pergjegjesi) qe ato shume pak kyqen neper forume...arsyeja pse ka me shume tema per software and linux or XP eshte qe jemi mundu me sjell risi nga PC vegel qe ne shekullin XXI nuk mund te shkon Teknologjia asnje hap perpara...pra sikurse Njeriu qe nuk mundet pa UJE ashtu edhe Teknika nuk mundet pa komjuter...a sa i perket temes ne vijim DASHURIA secili njeri e cileson nga ana e tij...ka njerez qe jane te dashuruar por nuk e pranojne ate gje por ka edhe njerez qe nuk jane te dashuruar por e deshirojne shume dashurine...pra Dashuria eshte nje gje qe qdo njeri ka qef ta perjetoj ate por asnjeri ne menyre te njejte...pra ta njef dashurine ne menyre te ndryshme nga partneri pra me shume ta ndjej ne thellesine e zemres sesa me menqurine e mendjes...pra DASHURIA lind nga zemra dhe vdes ne ZEMER.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.prizreniteam.albanianforum.net
504boyz
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 495
Vendi : john-f-kennedy
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 8:55 pm

plotesisht me ven e ki cadeau kemi nevoj shum per ksi tema nese mundesh pak a shum me aktivizu ket drejtim do te kisha ndihmuar edhe une e shum tjer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 28
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 9:52 pm

504boyz shkruajti:
plotesisht me ven e ki cadeau kemi nevoj shum per ksi tema nese mundesh pak a shum me aktivizu ket drejtim do te kisha ndihmuar edhe une e shum tjer


Hahaa..po per qka m“keni mu more ktu:P
tash do ti jap ketij forumit pak ndryshim feminine Twisted Evil

p.s. dhe mendimi jot do te gjen vlersim ketu andaj po e presim pergjigjjen dhe nga ana jote se qka eshte dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
504boyz
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 495
Vendi : john-f-kennedy
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 9:59 pm

po per dashuri skom shum cka me tregu se skom shum provoj ??????? dashuri te vertet po menoj veq pak a shum edhe une te tregoj

pa dashuri ska jet te lumtur
po edhe me dashuri ska jet te lumtur
sipas kohen te gjitha bohen monotone po cka ki mi ba jan disa qaste jon te pa harrushme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 28
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 11:01 pm

ConDoR shkruajti:
Anetare e nderuar me gjithe respektin qe kemi per gjinine e bukur ne nuk mbajme faj(pergjegjesi) qe ato shume pak kyqen neper forume...arsyeja pse ka me shume tema per software and linux or XP eshte qe jemi mundu me sjell risi nga PC vegel qe ne shekullin XXI nuk mund te shkon Teknologjia asnje hap perpara...pra sikurse Njeriu qe nuk mundet pa UJE ashtu edhe Teknika nuk mundet pa komjuter...a sa i perket temes ne vijim DASHURIA secili njeri e cileson nga ana e tij...ka njerez qe jane te dashuruar por nuk e pranojne ate gje por ka edhe njerez qe nuk jane te dashuruar por e deshirojne shume dashurine...pra Dashuria eshte nje gje qe qdo njeri ka qef ta perjetoj ate por asnjeri ne menyre te njejte...pra ta njef dashurine ne menyre te ndryshme nga partneri pra me shume ta ndjej ne thellesine e zemres sesa me menqurine e mendjes...pra DASHURIA lind nga zemra dhe vdes ne ZEMER.


Ste pari dua te theme thjesht flm per komplimentin ma larte me vjen mire qe e keni vrejt gjini femrore eshte gjini ma i bukur dhe flm qe je mundu me m“dhane arsyje perse gjith kto tema rreth teknologjis dhe jam plotesisht e pajtimit ne ate aspekt qe deshe te me tregojsh qe ne teknologji eshte e nevoitshme per hapa perpara...
por edhe per definicionin tende dua te them qe me pelqen mjaft mire; me siguri te gjith ne kemi perjetuar dashurine ne nje menyr apo tjetren. Dashuria eshte, ne qdo menyr diqka qe ndjejme per nje person,qe ne e cilesojm te veqant. Eshte diqka qe e ke lyp ter jeten dhe e ke gjetur, edhe pse nuk je e/i vetdijshem per ket fakt. Dashuria per mu eshte nje " mbrojtje " te gjerave, qe i ke me se shumti ne zemer, dashuria mes dy njerezve duhet te ket rrespektim, besim, mirekuptim dhe bashkpunim me njeri tjetrin. Eshte diqka e paperceptueshme,qe lind ne neve pa e hetuar dhe zhvillohet me nje ritem qe as vete nuk e kuptojme si ndodhi...sidoqofte kto jan gjera qe i kam veshtru prej qifte te dashuruar e jo prej provimit personalishte...


Edituar pėr herė tė fundit nga *° Cadeau °* nė Wed Nov 05, 2008 12:23 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 28
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 11:10 pm

Cito :
po per dashuri skom shum cka me tregu se skom shum provoj ??????? dashuri te vertet po menoj veq pak a shum edhe une te tregoj

pa dashuri ska jet te lumtur
po edhe me dashuri ska jet te lumtur
sipas kohen te gjitha bohen monotone po cka ki mi ba jan disa qaste jon te pa harrushme


Flm per kete mendim dhe me gjith rrespekt pran teje dhe pran pergjigjjes qe e dhe, dua te them edhe nje gje sepse as une skam provoj ne ket tem por besoj qe dashuria e vertet nuk te bahet monoton... qifti shembullor jane si p.sh prindrit te mij qe jan te martuar ma shume se 15 vitesh dhe ende ja sheh ate dashuri kur te shikojn njeri tjetrin thell ne sy..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 28
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Tue Nov 04, 2008 11:20 pm

Nje shikim i ndryshem te gjerave dua t“ju parashtoj me kete postim:

Dashuria... fjal e bukur... sa her qe e degjojn ju qeshin ftyrat... dikush perkujton ditet e bukura qe i kan kaluar, nje tjeter mediton per kohen qe e pret, nje tjeter pyt per dashurin, nje tjeter mban leksione per dashurin e kshtu me radhe, te gjithe te preokupuar per ket ndjenje, qe sa i gezon aq i merzit..sikur t'ju pys per te dashurit tuaj si do te pergjigjeshit? Kjo pytje ju duket e thjesht... pytje qe pa e perfunduar kthehet pergjigjja! Esht hequr nga mendjet se kush duhet te dashurohet me se shumti.... Vlersohen bukurit dhe harrohet Ai qe i ka krijuar ato..... mbahen leksione per dashurin se si duhet te fillohet te rritet dhe te forcohet, por askush nuk mban leksion se kush meriton te dashurohet.
A ka prej jush qe ka zgjedh per te dashur Krijuesin e tij dhe te gjith universit sikur e zgjodhi Omeri (All-llahu qoft i knaqur prej tij)? A ka dikush qe ka zgjedh te dashur te tij All-llahun, Krijuesin e gjithqkaje? A ka prej jush qe mediton natn dhe diten per Krijuesin e tij? A ka dikush qe e prish gjumin duke u freskuar me uj e duke kthyer zemren dhe mendjen kah Krijuesi i tij? A ka dikush qe menzi e pret takimin me te dashurin e tij?
ka zera qe ne veten e tyre thon, po ka.
Besimtart e sinqert ne kulmin e besimit te tyre, ku shkrin dashurin e tyre ndaj Allahut dhe te derguarit te Tij..ne ket grad, qdo levizje dhe pushim, qdo shushuritje dhe shikim, flet per dashurin ndaj Allahut, dashuri e cila e nxit ne aktivitet, veper dhe pun, luft dhe sakrific! Dashuria e robreve ndaj Allahut sjell dashurin e Allahut ndaj tyre....


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
504boyz
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 495
Vendi : john-f-kennedy
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Wed Nov 05, 2008 12:17 am
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ConDoR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 220
Age : 29
Vendi : ne Republiken e Kosoves
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   Fri Nov 07, 2008 12:49 pm

*° Cadeau °* shkruajti:
ConDoR shkruajti:
Anetare e nderuar me gjithe respektin qe kemi per gjinine e bukur ne nuk mbajme faj(pergjegjesi) qe ato shume pak kyqen neper forume...arsyeja pse ka me shume tema per software and linux or XP eshte qe jemi mundu me sjell risi nga PC vegel qe ne shekullin XXI nuk mund te shkon Teknologjia asnje hap perpara...pra sikurse Njeriu qe nuk mundet pa UJE ashtu edhe Teknika nuk mundet pa komjuter...a sa i perket temes ne vijim DASHURIA secili njeri e cileson nga ana e tij...ka njerez qe jane te dashuruar por nuk e pranojne ate gje por ka edhe njerez qe nuk jane te dashuruar por e deshirojne shume dashurine...pra Dashuria eshte nje gje qe qdo njeri ka qef ta perjetoj ate por asnjeri ne menyre te njejte...pra ta njef dashurine ne menyre te ndryshme nga partneri pra me shume ta ndjej ne thellesine e zemres sesa me menqurine e mendjes...pra DASHURIA lind nga zemra dhe vdes ne ZEMER.


Ste pari dua te theme thjesht flm per komplimentin ma larte me vjen mire qe e keni vrejt gjini femrore eshte gjini ma i bukur dhe flm qe je mundu me m“dhane arsyje perse gjith kto tema rreth teknologjis dhe jam plotesisht e pajtimit ne ate aspekt qe deshe te me tregojsh qe ne teknologji eshte e nevoitshme per hapa perpara...
por edhe per definicionin tende dua te them qe me pelqen mjaft mire; me siguri te gjith ne kemi perjetuar dashurine ne nje menyr apo tjetren. Dashuria eshte, ne qdo menyr diqka qe ndjejme per nje person,qe ne e cilesojm te veqant. Eshte diqka qe e ke lyp ter jeten dhe e ke gjetur, edhe pse nuk je e/i vetdijshem per ket fakt. Dashuria per mu eshte nje " mbrojtje " te gjerave, qe i ke me se shumti ne zemer, dashuria mes dy njerezve duhet te ket rrespektim, besim, mirekuptim dhe bashkpunim me njeri tjetrin. Eshte diqka e paperceptueshme,qe lind ne neve pa e hetuar dhe zhvillohet me nje ritem qe as vete nuk e kuptojme si ndodhi...sidoqofte kto jan gjera qe i kam veshtru prej qifte te dashuruar e jo prej provimit personalishte...


...Prape se prape thojne se DASHURIA me se miri qe shprehet eshte nga perjetimi i saj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.prizreniteam.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dashuria ??   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dashuria ??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Bised e Lire-
Kėrce tek: