Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi

PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Similar topics
Tema Fundit
» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

» AnDrOiD Apps Pack
Tue Apr 05, 2011 10:23 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 Poezi te perzgjedhura nga Lina

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lina
Antarė/e me Pervoj
Antarė/e me Pervoj


Numri i postimeve : 7
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Poezi te perzgjedhura nga Lina   Wed Mar 05, 2008 7:44 pm

Eja....


Edhe pse ngado,
flokon e bardha borė, ngricash lėshuar,
........................pėr tė shuar skėterrash zjarrin tonė,
Pije kupėn e puthjes
qė pikon buza e poshtme,
Pikė – pikė, mbi kurmin tim – filiz.
Harlisur nė trungun e stėrlashte tė trupit tėnd,
.................................................. .......njomur dėshirash …
Flatroi krahėt mbi buzėn time tė sipėrme,
Dhe,
Ler aty pak pjalm pranvere,
Mes vjeshtės dhe dimrit, sfiduar nė kėtė lojė
.................................................. ..................pasqyrash…

Suzana Zisi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Antarė/e me Pervoj
Antarė/e me Pervoj


Numri i postimeve : 7
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te perzgjedhura nga Lina   Wed Mar 05, 2008 7:45 pm

UNE, HIJENA E VJETER
Hej!!!
....Clirohu,
..............mos u tendos!
Une
..... hijena e vjeter,
......................nuk kafshoj
Nen hene,
.............uleras si ujk.
Ne varr,
...........dridhem si leter.
Si shkronjat
.................qe kurre s'u shkruan,

.................................................. .....gjemoj:
Nje puthje te lutem!
...........................Nuk kerkoj tjeter!

Suzana Zisi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Antarė/e me Pervoj
Antarė/e me Pervoj


Numri i postimeve : 7
Registration date : 05/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te perzgjedhura nga Lina   Wed Mar 05, 2008 7:45 pm

Mos m`u tremb dashuri

Me shtrojne ne shtreter cmendurie,
Se merrem me vjersha dhe ngre gota .
Pas ijesh te hijshme bukurie,
Me duket se fshihet gjithe bota.

Imazhet me joshin ne deshira,
Sa humbas ne jerm si femi.
Shungulloj i teri neper marrezira,
Dhe dukem se s`njoh as perendi.

Djallushkat me bejne ziliqar,
Ne c`hone me hedhin se di ?!....
Nese bota me quan mekatar ,
Ti mos m`u tremb dashuri !

Agim Pepa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*° Cadeau °*
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 30
Age : 27
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi te perzgjedhura nga Lina   Sat Nov 01, 2008 10:34 pm

Ste pari dua te them qe keto poeziat ma lart shume te bukura ishin Smile

Njeriu ka njė jetė
njeriu ka nė zemėr
njeriu pėrjeton njė dashuri
se pėr dy nuk ka vend
Nuk e di se a ka engjuj
dhe as nuk e di se si duken
por qė ditėn qė tė pash
edhe djelli lind mė ndryshe
Ti e bėre jetėn time
mė tė bukur edhe
endėrrat mė tė ėmbla
tė faleminderit o Zot
pėr kėtė dhurat kaq tė bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi te perzgjedhura nga Lina   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi te perzgjedhura nga Lina
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Poezi nga Tonin NIKOLLI
» Xhemajl Rudi:Dy poezi
» ZHANETA OGRANAJA:Dy poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Arti & Kultura :: Poezi-
Kėrce tek: