Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi

PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Similar topics
Tema Fundit
» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

» AnDrOiD Apps Pack
Tue Apr 05, 2011 10:23 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 Ato aforizma qe me pelqejne mua jane te theksuara.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dona
Antarė/e me Pervoj
Antarė/e me Pervoj


Numri i postimeve : 4
Registration date : 02/03/2008

MesazhTitulli: Ato aforizma qe me pelqejne mua jane te theksuara.   Sun Mar 02, 2008 7:56 pm

Heshtja jo gjithėherė ėshtė ar!

Ka shumė pėrsona qė vezullojnė nė formė, por nė pėrmbajtje janė tė
brishtė!

Shoku i vėrtetė tė prekė nė plagė, nė mėnyrė qė ajo tė shėrohet me kohė.
Ka shokė qė plagėt t'i mbulojnė pėrderisa ato tė bėhėn shumė nė trup,
pastaj ai luan me ty, sepse kudo qė tė prekė, ti do tė ndjesh dhimbje.

Me atė qė vetėvetės i shkakton plagė me dashje s¹ka nevojė tė merret
askush! Ai kėrkon vetėdenim!

Ēdokush e ka tė drejtėn e fjalės dhe kjo s¹mund t¹i mohohet askujt. I
lumtė atij qė ka durim tė dėgjoj llojlloj budallenjėsh me orė tė tėra!

Tė drejtėn e fjalės e kanė tė gjithė! Kjo s'do tė thotė se ēdokush di tė
flas mirė e sakt!

Atyre qė fshihen e nuk punojnė, armė e vetme u mbetet kritika kundėr
atyre qė pėrditė punojnė dhe pėrpiqen nė jetė pėr tė pėrparuar!

Njeriu qė flet pėr njė ēėshtje tė caktuar, duke u shprehur, nė vete
ngėrthen, aftėsinė dhe kulturėn. Ka pėrsona qė mundohen tė mbesin enigmė, duke fshehur paftėsinė e vet me anė tė heshtjes!

Ata qė pėr njė ēast diskutojnė me zė tė lartė janė plot sinqeritet,
sepse ajo qė mbrohet me fuqinė e shpirtit, ėshtė shprehje e vendosmėrisė pėr ta mbrojtur tė vėrtetėn (por kjo vlen vetėm pėr raste tė caktuara).

Ėshtė madhėshti kur njeriu e sheh drejt realitetin, ėshtė mjerim pėr ata
qė nuk duan ta shohin kėtė!

Ėshtė e tmerrshme kur njeriu e humb tė drejtėn qė ta shoh me sy vėllaun,
shokun, mikun!

Me ata qė janė kurreshtarė e pyesin pa pushim nuk e vlenė tė bisedohet,
sepse atyre u mungon kultura e dėgjimit!

Ai qė tė gėnjen tri herė radhazi dhe arrin prapė tė tė gėnjej, atij i
pranohet aftėsia e gėnjimit, ndėrsa ti duhet tė zgjohesh nga vėrbimi i
besimit!

Ata qė rastėsisht i kanė hipur atit njė herė, mendojnė se pėrjetė do tė
jenė kalorės. Pikėrisht, ata nė tė parin hendek bien dhe mbesin pėrjetė
kėmbėsorė!

Erėrat gjithėherė nuk tė freskojnė. Ka erėra qė tė ngrijnė e qė tė
thajnė!

Buzėqeshja zgjatė jetėn, por varet se ēka fshihet pas saj: intriga,
cinizmi, hipokrizia, injoranca, sarkazmi, servilizmi apo sinqeriteti!

Gjarpėrin po e godite nė bisht, tė kafshon nė gisht, prandaj duhet
goditur nė kokė qė ta shtrish pėrtokė!

Ai popull qė nuk e gėzon lirinė, nuk e gėzon as jetėn!

Dallimi nė mes tė mėrgimit dhe burgut ėshtė se i burgosuri e di se sa
ėshtė i dėnuar, kurse nė mėrgim dėnimi ėshtė i pacaktuar dhe kurrė nuk
dihet se kur do tė mbarojė ky dėnim!

Ka raste kur njeriu nuk dėshiron tė heshtė, por e keqja mė e madhe ėshtė
kur nuk ke kujt t¹i flasėsh!

Zėri i bilbilt ėshtė i kėndshėm kurdoherė, pavarėsisht nga stinėt!

Ėshtė lumturi e kėnaqėsi tė shkruash por edhe mė kėnaqėsi ėshtė kur ke
kujt t'i shkruash!

Ka disa njerėz qė i pranojnė vetėm ato gjėra qė u pėlqejnė atyre,
mirėpo shpėtimi ėshtė nė atė se bota nuk sillet rreth tyre por rreth boshtit
tė vet!

Ata qė zgjaten e stėrzgjaten nė muhabet nuk e dinė se ku e kanė hallin e
vet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Scorpion-X
Administartor
Administartor
avatar

Numri i postimeve : 155
Age : 30
Vendi : Ne Prizren Midis oborrit tem
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Ato aforizma qe me pelqejne mua jane te theksuara.   Sun Mar 02, 2008 9:44 pm

interesant qenkan Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
LIVERPOOL
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://prizreniteam.albanianforum.net
 
Ato aforizma qe me pelqejne mua jane te theksuara.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisė apo manipulim antishqiptar?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Arti & Kultura :: Aforizma-
Kėrce tek: