PrizrenI TeAm HoT FoUrUm We ArE We WOnT Tu Be OnE TEAM.........
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» CC- OFERT
Wed Nov 07, 2018 4:43 pm nga 504boyz

» POPULL SHQIPTAR!
Mon Nov 28, 2011 2:20 am nga Lek

» VETEM POPULLI ESHTE PUSHTETMBAJTES
Mon Nov 28, 2011 2:19 am nga Lek

» Standard iGO My way 2009 for Android With Australia Maps
Tue Apr 05, 2011 10:27 pm nga 504boyz

» Includes 32 best touch screen games for samsung mobile
Tue Apr 05, 2011 10:25 pm nga 504boyz

Keywords
Ju lutemi Te dashur antar.
Dear members,

If you wish it, you can support your forum by doing a donation, and become an actor of this forum.
All your donations will guarantee the continuity and the quality of this forum.

Your administrator.

Share | 
 

 E Pabesuseshme por e vertete 18 vjeqari dhunon 26 vjeqaren

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ConDoR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 220
Age : 29
Vendi : ne Republiken e Kosoves
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: E Pabesuseshme por e vertete 18 vjeqari dhunon 26 vjeqaren   Thu Dec 20, 2007 10:07 pm

Mbrojtėsi Xhoni Evans ėshtė liruar me kusht pasi ėshtė marrė nė pyetje rreth skandalit tė pėrdhunimit nė klubin e Manēester Junajted. Tė gjithė futbollistėt e skuadrės u deklaruan "tė tronditur", pasi mėsuan pėr arrestimin e shokut tė tyre, i cili akuzohet se ka kryer marrėdhėnie seksuale me dhunė me njė 26-vjeēare, natėn kur ėshtė zhvilluar festa e Krishtlindjeve. Evans ishte vetėdorėzuar nė polici, menjėherė sapo ishte kthyer nga njė udhėtim njėditor nė Monako. Njė zėdhėnės i policisė deklaroi: "Dedektivėt po hetojnė njė rast pėrdhunimi nė qytetin e Manēesterit dhe kanė arrestuar njė 19-vjeēar. Ai ėshtė dorėzuar nė polici dhe mbetet i dyshuari kryesor i pėrdhunimit. Momentalisht po mbahet nėn vėzhgim".

Hetimet e policisė kanė filluar pas telefonatės sė njė vajze, e cila pretendonte se ishte sulmuar nė festėn e Krishtlindjeve tė "Red Devils". Tė martėn, ajo ėshtė ekzaminuar nga mjekėt e njė spitali tė specializuar nė konfirmimin e rasteve tė pėrdhunimeve. Pėrpara se tė lejohej tė shkonte nė shtėpi, ajo lėshoi njė deklaratė pėr forcat e rendit, ndėrkohė qė marrja nė pyetje do tė vazhdojė. Sipas mediave britanike, pasi kanė festuar gjatė gjithė mbrėmjes dhe kanė konsumuar sasi tė mėdha alkooli, disa prej futbollistėve tė Manēester Junajted kanė shkuar nė hotelin "Great John Street". "Party" qė u organizua tė hėnėn, filloi nė mesditė nė "235 Casino", pėr t‘u shpėrngulur te pub "The Grapes" dhe disa prej tyre paguan pėr tė "vizituar" njė lokal me kėrcime ekzotike. Mbrėmja u mbyll nė hotel, ku shampanja derdhej lumė. Secili lojtar i Manēesterit kishte mundėsi tė ftonte nė festė njė numėr tė caktuar tė ftuarish. Ndėrkohė, tė gjitha dhomat e hotelit luksoz, qė kushtonin nga 235 deri nė 395 paund nata, ishin prenotuar vetėm pėr futbollistėt e klubit anglez. Nė mbrėmje ishin tė ftuara rreth 100 bukuroshe, disa prej tė cilave udhėtuan me mijėra kilometra pėr tė marrė pjesė. Njė i ftuar mashkull pohoi pėr "The Sun": "Fola me njė bukuroshe, e cila kishte ardhur nga Londra pėr kėtė festė, ndėrkohė qė njė tjetėr kishte udhėtuar nga Njukasėlli. Vajzat e ftuara ishin tė mahnitshme, si nė njė konkurs bukurie. Ato ishin nga 18 deri nė 30 vjeē dhe pjesa mė e madhe i ofroheshin vetė lojtarėve. Pijet ishin pamasė, kamerierėt u shėrbenin tė gjithėve atyre qė kėrkonin, dhe futbollistėt kanė pirė gjithēka, duke filluar nga birra, deri te vodka dhe uiski".

Evans, emri i plotė i tė cilit ėshtė Xhonatan, ka debutuar pėr herė tė parė me Manēesterin nė muajin shtator, nė humbjen pėrballė Koventrit nė "Carling Cup". Ai ėshtė aktivizuar edhe nė fitoren 4-0 me Dinamon e Kievit nė Ligėn e Kampioneve dhe nė barazimin 1-1 me Romėn. Gjatė edicionit tė kaluar, kur ishte huazuar te Sanderlendi ai luajti 18 takime nė kampionat, ndėrkohė qė nė shkollė ka qenė njė student shumė i mirė. Nė njė prononcim tė bėrė vitin e kaluar rreth mbrojtėsit, Sėr Aleks Ferguson kishte thėnė: "Ai ėshtė i shpejtė, lexon mirė lojėn dhe ėshtė mjaft teknik me topin. Njė futbollist i kompletuar".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.prizreniteam.albanianforum.net
 
E Pabesuseshme por e vertete 18 vjeqari dhunon 26 vjeqaren
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Prishtina & Prizreni Forum...Kenaqesi dhe argetim pakufi :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Bised e Lire-
Kėrce tek: